SOHBET'E BAĞLAN

Hayatınıza Renk
Davet.Gen.TR

Katacak
sırdaşınız
sizi bekliyor..

Sağlıklı Beslenirken Aç Karnına Kesinlikle Tüketilmesi Gereken Besinler

Sağlıklı Beslenirken Aç Karnına Kesinlikle Tüketilmesi Gereken Besinler

Günlük hayatımız da bazı besin çeşitleri, Hiç bir şekilde bir şey yemeden aç karnına tüketildiğinde kesinlikle daha fazla yarar sağlamakta olduğunu biliyor muydunuz ? Kan şekerimizin ve metabolizma sistemimizin düzenli hale gelmesi  için aç karnına tüketilmesi gereken besinler aşağıda ki gibi çeşitli besinler bulunmaktadır. Hadi bunlara birer göz atalım ;

1’inci besinimiz Yulaf Ezmesi

Sabahları özellikle olacak şekilde Aç karnına tüketilen yulaf ezmesi, midemizin asidi için büyük bir kalkan görevinde koruyucu etken oluşturmaktadır. Bunlarla kalmakla bitmiyor , Aynı zamanda kan şekerimizi ve kolesterolümüzü bu besin sayesinde seviyesinde dengede tutmaktadır.

2’inci Karabuğday

Günlük hayatımız da Karabuğday içeren tüm gıdalar, Bağışıklık ve sindirim sistemimizi rahatlatır ve hızlandırmaktadır. Bu besinlerin içerisinde bulunan bize yararlı olacak şekilde mineraller olarak kaliteli (protein ve demir) oranı bulundurmaktadır. Bu besini ne kadar çok tüketirsek o kadar iyi..

3’üncü olarak Buğday Tohumu

Günlük hayatta , tabi ki taze olacak şekilde Süt veya yoğurt ile birlikte tüketilen iki  yemek kaşığı buğday tohumu, vücudumuzun günlük olarak ( E ) vitamini ihtiyacımızın  büyük bölümünü karşılamaktadır. Ayrıca sağlıklı bir besin olarak , Aynı zamanda folik asit ihtiyacımız için de önemlidir.

4’üncü besin Yumurta

Sabahları Kahvaltıda yumurta tüketmek daha uzun süre tok kalmamıza ve gün içerisinde az kalori almamıza sebebine yol açmaktadır. Protein bakımından zengin olan yumurta, günlük  olarak sabahları mümkün oldukça bir tane tüketilmelidir.

5’inci besin Karpuz

Mümkünse Sabah ve Öğlen vakitleri Aç karnına tüketilen karpuz, midemizi rahatlatarak sindirimi hızlandırmakta önemli rol oynamaktadır. Vücudumuzun en önemli organları olarak bilinen , Kalp ve göz sağlığı için oldukça önemlidir ve Aynı zamanda likopen içermesi ile antioksidan özelliği de bulunmaktadır.

6’ıncı besin Yaban Mersini

Yaban mersini, kan şekerini ve metabolizmayı düzenlemekte büyük rol oynamaktadır ayrıca  kilo vermeye yardımcı da olmaktadır. Aynı zamanda hafızamızı  da güçlendirmektedir.

7’inci besin zincirimiz Tam Tahıllı Ekmekler

Somun ekmek kullanmıyoruz Tahıllı ekmekler kullanmaya özen gösteriyoruz. Tahıllı ekmekler, günlük olarak ihtiyaç duyduğumuz  karbonhidrat oranını karşılayan sağlıklı besinlerdir. Bu sebeple her gün mutlaka sabahları her zaman iki dilim tüketilmelidir.

8’inci besin zinciri Kuru Yemiş Çeşitleri

Özenle seçilmiş olan Badem, fındık ve ceviz içi gibi sağlıklı kuru yemiş çeşitlerini, kahvaltıyı veya öğlenden sonra ki olan  ara öğünleri zenginleştirmektedir. Sindirim sistemi yolumuzu, kalbimizi ve beyin sağlığımızı üzerinde birçok etkisi bulunmaktadır. Ayrıca Kalori açısından dengeli miktarda alınmalıdır.

Siz değerli dostlarımıza sağlık beslenmeniz amacıyla WWW.Davet.Gen.TR sohbet sitesinin tarafından sunulmuş olan sağlıklı beslenme programı için zamanınızı ayırdığınız için teşekkür eder Sağlıklı bol seneler dileriz.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

  • Ebrwnsal

    Mükemmel Hem sohbet Hem Sağlıklı Beslenme Harikasın Admin :))

  • İbrahim Derdiyok

    Sağlıklı beslenmenin en güzel halini anlatan sayın admine çok teşekkür ederim. Güzel olmuş ellerine sağlık

  • Güzel bir paylaşım daha adminimizden, emeğine sağlık diyorum , genelde çok sağlıksız beslenirim ama bu paylaşımla daha dikkat edeceğim bi kesin 🙂

  • Saqlık önemli..Herşeyin başı saqlıkdır sonuçda o yüzden qünümüzdeki hastalıklar saqlıksız we bilinçsiz beslenmekden kaynaklanıyor.Çünkü bilinçsizce qıdalarımızı tüketiyoruz.Herşeyi düzenli olarak tüketirsek daha uzun we saqlıklı yaşarız.We tabiki adminimize bu qüzel we anlamlı paylaşımından dolayı teşekkür ederiz.Bu sayede herkesin qıdalarını daha bilinçli tüketeceqine inanıyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşk Chat Odaları Aşk Chat Odaları

Aşk Chat Odaları Chat Odaları ile sizlerin en iyisini ve en güzelini super bir  ortamda güzell ve seviyeli bir ortamda...

DEVAMI
Gurbet Sohbet Arkadaşlık Sitesi Gurbet Sohbet Arkadaşlık Sitesi

Gurbet Sohbet Arkadaşlık Sitesi Gurbet sitelerin yeni markası davet.gen.tr tum gurbet'te yaşıyan kardeşlerimizi en güzel şekilde ağırlamak chat odaları içerisinde...

DEVAMI
Fransa Chat Odaları Fransa Chat Odaları

Fransa Chat Odaları Gurbetcilerin sitesi olan davet.gen.tr bu güzel sitede gurbetçilerin mekanı olmaya devam etmeye çalışıyor. Sitemiz en güzel özelliklerinden bir...

DEVAMI